Megy az orosz vonat Szibériában. Egyszer csak megáll. Az utasok kérdezősködnek:
– Mi történt?
– Mozdonyt cserélnek.
– Mire?
– Vodkára!
– És akkor hogy fogunk tovább menni?
– Részegen!
Részeg viccek
Ittas ember megy haza a kocsmából, de megbotlik, és hatalmasat esik a járdán.
Egy járókelő megszólítja.
– Látja, nem kellett volna annyit inni!
– A fenét! Menni nem kellett volna!
Két részeg összeverekszik a kocsmában, az egyik végül leszúrja és feldarabolja a másikat. Kis idő múlva tétován rászól:
– Na, ne hülyéskedj Lajos, szedd már össze magad!
Egy részeg filozofál a kocsmában:
– Pontosan emlékszem arra, hogy mikor nősültem. Arra is kiválóan emlékszem, hol nősültem meg. Arra a dologra viszont egyáltalán nem emlékszem, miért is nősültem meg?
Elrendelték, hogy ezentúl a gyárunk melletti italbolt csak a munkaidő kezdete után árulhat szeszt. Eddig csak részegen mentem reggel a gyárba, most meg majd kénytelen leszek késni is…
– Honnan tudta, hogy mind a két skót teljesen részeg? – kérdezi a bíró a rendőrfelügyelőt.
– Egyszerű uram. Jack ötfontos bankjegyeket szórt szét, McPershon pedig felszedte őket, és visszaadta neki.
Egy nagyon részeg fickó kilép a kocsmából és leül a járdára. Arra megy a rendőr:
– Maga mit csinál itt?
– Hát ha már így mozog a föld, nem fárasztom magam, megvárom míg ideér a házam.
Két részeg megy a vasúti sínek között.
– Te, hogy ez a lépcső milyen hosszú!
– Ja! És a korlát is milyen alacsony!
– Nem baj, hallom már, hogy jön a lift!
– Hogy hívják a részeg fáraót?
– ???
– Rumszesz.
– Mit mond a részeg focista?
– ???
– Berúgtam!